NAWOŻENIE TRAWNIKA

1. W trakcie okresu eksploatacji systematycznie należy nawozić trawnik.

2. Profesjonalny sposób nawożenia wymaga badań gleby na zawartość substancji odżywczych i poziom pH w specjalistycznym laboratorium – na podstawie badań należy ustalić zapotrzebowanie gleby na składniki odżywcze i zgodnie z ustaleniami dawkować odpowiedni nawóz.

3. Przy standardowych warunkach glebowych trawnik należy nawozić trzy do pięciu razy w ciągu sezonu, wieloskładnikowymi nawozami, przeznaczonymi do nawożenia trawników. Wczesną wiosną nawozem regeneracyjnym, w późniejszym okresie nawozem pielęgnacyjnym, natomiast przed zima nawozem jesiennym. Zalecamy nawozy wieloskładnikowe GreenPerfect w ilości ok. 10 kg/500 m2.

4. Nawożenie należy przeprowadzać bezpośrednio po koszeniu, na suchą trawę, za pomocą rozsiewacza do nawozów, równomiernie
i w odpowiedniej – zalecanej przez producenta nawozu – dawce.

5. Rozsiewacz należy napełniać poza obszarem trawnika w celu uniknięcia przypadkowego rozsypania nawozu na trawnik, co może spowodować miejscowe wypalenie trawnika.

6. Po aplikacji nawozu należy obficie podlać trawnik.

7. Nie należy stosować nawozów do trawników w czasie upałów lub na mokrą trawę.

8. Należy zachować szczególną ostrożność w nawożeniu w przypadku chorób trawy i równoległego stosowania innych środków chemicznych.