Jak dbać o trawnik latem - poradnik

Trawnik latem wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji, ponieważ susza i wysokie temperatury mogą wpłynąć negatywnie na jego kondycję. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak dbać o trawnik latem, aby zachować jego piękny i zdrowy wygląd.

 1. Podlewanie
  W okresie letnim trawnik wymaga regularnego podlewania, aby uniknąć uschnięcia. Woda powinna być podawana systematycznie, najlepiej rano lub wieczorem, aby uniknąć parowania. Lepiej podlewać trawnik rzadziej, ale obficie.
 2. Nawożenie
  Latem trawnik potrzebuje dodatkowych składników odżywczych, aby przetrwać okres suszy i wysokich temperatur. Zastosuj nawóz z wysoką zawartością azotu, który pobudzi wzrost trawy i uzupełni niedobory składników odżywczych.
 3. Koszenie
  Koszenie trawnika jest ważne dla jego zdrowia i estetyki. W okresie letnim należy koszyć trawnik nieco wyżej niż zwykle, aby chronić go przed wysokimi temperaturami i utratą wody. Wysokość koszenia powinna wynosić około 8-10 cm.
 4. Usuwanie chwastów
  Chwasty to nie tylko nieestetyczny element trawnika, ale również szkodliwy, ponieważ pobierają wodę i składniki odżywcze z ziemi. Warto regularnie usuwać chwasty, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się na trawniku.
 5. Ochrona przed szkodnikami i chorobami
  Latem trawnik jest szczególnie narażony na szkodniki i choroby, które mogą zniszczyć jego piękny wygląd. Warto regularnie kontrolować trawnik i stosować odpowiednie środki ochrony.

Podsumowując, dbanie o trawnik latem wymaga systematycznej pielęgnacji. Warto pamiętać o regularnym podlewaniu, nawożeniu, koszeniu, usuwaniu chwastów oraz ochronie przed szkodnikami i chorobami. Dzięki tym prostym zabiegom, trawnik zachowa swój piękny i zdrowy wygląd przez cały sezon letni.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem